Újpest-DEAC jégkorong

Jégkorong: idegenben verte a DEAC az Újpestet

Sport

5-2-re győzött az Újpest otthonában a DEAC jégkorongcsapata, így sikeresen kiköszörülte a csorbát a pénteki, Ferencváros elleni hazai vereség után.

Erste Liga, alapszakasz
UTE-DEAC 2-5 (0-1, 2-1, 0-3)
Gól: Kovács A., Shirley, illetve Szmirnov, Dalecky, Spirko, Mihalik A, Novotny.

A deac.hu beszámolója szerint a mérkőzés elején kiegyenlített küzdelmet láthattunk, valamivel többet támadott az Újpest, de mégsem a hazaiak, hanem a DEAC szerezte meg a vezetést. A második harmadban a nagy adok-kapok közepette Jan Dalecky is betalált.

A házigazdák még a második dudaszó előtt szépítettek. Emberelőnyben Kovács Alex szerzett gólt. Pár perccel a harmad vége előtt Spirko lőtt a kapuvasra nagy helyzetből. Hogy ne legyen előnyünk a pihenőre, arról az Újpest gondoskodott (2-2).

A harmadik etapban jobbára a fővárosiak irányítottak, mégis a DEAC szerzett újabb találatokat.

Fotó: deac.hu