“Debrecen városa nem ezt érdemli!” Kilátástalan játékkal kiütéses vereséget szenvedett a DEAC kosárcsapata a Kaposvártól

Sport

Hazai pályán huszonkilenc pontos vereséget szenvedett a DEAC-Tungsram kosárlabdacsapata az NB I. A középszakaszának 5. fordulójában – számolt be a klub honlapja.DEAC–TUNGSRAM – KAPOSVÁRI KK 65-93 (22–24, 17–21, 10–22, 16–26)

Debrecen, 250 néző. V: Kapitány, Tóth, Győrfy.

DEAC: Hagins 1, Polyák 3/3, Drenovac 6, Kovács II Ákos 9/3, Aska 19. Csere: Dzseletovics 16/6, Kerpel–Fronius G. 4, Thames 2, Valerio–Bodon 3, Balázsi 2, Gáspár, Neuwirth. Edző: Berényi Sándor

KAPOSVÁR: HILLIARD 20/3, Plézer 2, Price 15/3, Hendlein 2, Martin 16. Csere: X. FORD 13/3, DIGGS 18/6, Csorvási 4, Krnjarszki 3/3, Puska, Bogdán. Edző: Nikola Lazics

Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 6. p.: 14–10. 10.p. 22–22. 13.p.: 26–31. 19.p.: 35–44. 22. p.: 41–45. 25. p.: 43–53. 30.p.: 49–67. 33.p. 56–76. 39.p.: 60–91.

Berényi Sándor: – Hetek óta szégyenteljes a szereplésünk. A klub, az Egyetem, Debrecen városa, és nem utolsó sorban a szurkolók sem ezt érdemlik. Teljesen jogos minden felháborodás, radikális változásokra van szükségünk. Mindenkitől elnézést kérünk, aki a sikerünkért, illetve a sikereinkért szorított.

Nikola Lazics: – Végig kontrolláltuk a mérkőzést, teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. A második félidőben dőlt el végleg a találkozó, remekül védekeztünk és ebből sok gyors kosarat szereztünk. Ha így folytatjuk, bárkire veszélyesek lehetünk a bajnokság hátralévő részében is.