Harmadik alkalommal nyitja meg kapuit a kecskeméti városháza az itt élők és az átutazók előtt június 3-a és 10-e között; a programok ingyenesen látogathatók – közölte a megyei jogú város polgármestere az MTI-vel.
Szemereyné Pataki Klaudia elmondta: a programsorozatot először 2023-ban szervezték meg a kecskeméti városháza rekonstrukcióját követően, és azóta minden évben lehetőséget teremtenek arra, hogy a kecskemétiek és a városba látogatók új perspektívából ismerhessék meg az épületet, valamint annak közösségi szerepét.
“Az eredeti szépségében felújított kecskeméti városháza ugyanis önkormányzati funkciója mellett turisztikai látványosság és kulturális helyszín is egyben”
– fogalmazott.
A Nyitott Városháza a kecskeméti önkormányzat által szervezett esemény, amelynek célja a városháza és a helyi közösség közötti kapcsolat megerősítése. Az épület – szimbolikusan és valóságosan is – nyitottá válik minden érdeklődő előtt, és “a tér, amely a döntések otthona, néhány napra a találkozások és az ünnep színterévé alakul” – tette hozzá.
A rendezvény keretében – amely a pünkösdi időszakban kínál kulturális és közösségi élményeket a város szívében – június 3-án Csík János és művészbarátai Az életre mosolygok címmel Nagy László költő tiszteletére rendezett zenés irodalmi estre várják az érdeklődőket a városháza díszudvarán.
A Kecskemét Táncegyüttes a népi hagyományok sokszínűségét bemutató táncszínházi előadással készül június 5-én, majd a Fonogram-díjas magyar énekesnő és dalszövegíró, Paulina ad koncertet június 6-án szintén a városháza díszudvarán.
Wolf Kati és a Budapest Jazz Orchestra Kossuth téri koncertjét június 7-én tartják meg, majd másnap, június 8-án ugyanitt a klasszikus és egyházi zene mesterművei csendülnek fel José Cura és Szamosi Szabolcs közös estjén.
A rendezvény szlogenje idén is “Az én városházám. A tiéd. A miénk.” – emelte ki a polgármester kifejtve, hogy ez a mondat nemcsak egy mottó, hanem egy közös hitvallás arról, hogy “a városháza nem csupán egy közigazgatási intézmény, hanem a közösségünk nyitott, élő tere, így a Nyitott Városháza programsorozat gazdag kulturális és közösségi élményeket kínál a pünkösdi időszakban a város szívében”
– fogalmazott.
Szemereyné Pataki Klaudia kiemelte: a műemléképület híres a harangjátékáról is, amely napközben óránként szólal meg, és Kodály, Erkel, valamint Beethoven műveit, illetve a “Kecskemét is kiállítja” kezdetű népdalt játssza.
(MTI)